Seria dla cery wrażliwej Laneige Cream Skin - czy warto ją kupić?

poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser, Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer i Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?

Każdy już zna serię Laneige Cream Skin, która w Europie pojawiła się stosunkowo niedawno, bo wiosną 2021 roku, dlatego też zdecydowałam się przedstawić Wam jedną z najbardziej popularnych serii Laneige dla cery wrażliwej i odwodnionej. Czy seria Laneige Cream Skin zyska miano kultowej serii? 

>> WERSJA ANGIELSKA | READ IN ENGLISH <<


Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser, Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer i Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?

Co musisz wiedzieć o marce Laneige? 

Rok 2019 zdecydowanie był rokiem koreańskiej marki Laneige - firma wydała serię Cream Skin (której recenzję znajdziecie pod tym linkiem) czy nowe produkty z serii Water Bank, która na początku 2022 przeszła transformację (nowa wersja produktów Water Bank jest dostępna w polskiej Sephorze). Laneige wprowadziło do Polski Glow Makeup Serum i maskę Cica Mask. W 2021 marka dalej trzymała swój poziom - wypuszczona została seria z retinolem, która liczę, że w 2022 pojawi się w PL. Oprócz tego w 2021 pojawiło się sporo nowych wersji maseczek do ust Laneige Sleeping Lip Mask i jeśli dobrze zrozumiałam to Cream Skin pojawił się w wersjach z aktywnymi składnikami takimi jak kwas PHA, kwas hialuronowy, niacynamid czy peptydy - liczę, że chociaż jedną z nich upoluje. Laneige to marka z 28 latami tradycji, marka została założona w 1994 roku i należy ona do firmy Amore Pacific. Nazwa Laneige pochodzi od francuskiego „La Neige” co ma oznaczać śnieg. Laneige skupia się na wodzie i technologii. Marka wie jak nawilżyć cerę, a jednocześnie walczyć z innymi problemami skórnymi, ale Laneige to nie tylko produkty do pielęgnacji cery. Szminka do ust Two-Tone Bar Lipstick użyta przez aktorkę Song Hye-Kyo w koreańskiej dramie Descendants Of The Sun szybko po premierze odcinka, w którym pojawił się product placement tego produktu została wyprzedana. Osobiście lepiej pamiętam ten produkt z dramy Weightlifting Wiary Kim Bok Joo z Lee Sung-Kyung w roli głównej. Aktorka Kim Yoo-Jung została twarzą Laneige, ale również kremu Radian-C Cream. Laneige to firma dość dostępna cenowo z uroczym, ale nie przesłodzonym opakowaniem. Po opakowaniach mogę stwierdzić, że głównym targetem marki są osoby w wieku nastoletnim i młodzi dorośli. To trochę takie przejście między młodzieżowym Etude House i poważnym Sulwhasoo.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser  

Mimo, że kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser nie jest pierwszym produktem z serii Cream Skin, zdecydowałam się zacząć od niego, ponieważ oczyszczanie powinno być pierwszym krokiem w rutynie pielęgnacyjnej cery. Przez długi czas mówiłam, że nie planuje zakupu tego żelu. Dlaczego więc go kupiłam? Skończyła mi się ulubiona pianka, przeglądając internet ciężko było mi trafić produkt z pH 5.5 czyli idealnym pH dla produktu oczyszczającego, kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser akurat takie pH posiada. Ale zaraz, zaraz! To nie jest to pianka? No tak, zrobiłam głupi błąd, zasugerowałam się pH zamiast nazwą i kupiłam produkt, który pianką nie jest. Wydawało mi się, że pH ustala się tylko dla produktów na bazie wody, a jednak Laneige zrobiło to w przypadku produktu na bazie oleju - i tak, nie często się to zdarza, to bardziej chwyt marketingowy. Jeśli widzicie produkt na bazie oleju z podanym pH to od razu możecie podejrzewać, że jest to działanie marketingowe. Nie zauważyłam członu „milk” w nazwie, mimo że w Polsce reklamuje się go jako „żel do oczyszczania”. Według Laneige, kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser łączy tradycyjny olejek do demakijażu ze składnikami kosmetycznymi, które mają dostarczyć cerze nawilżenia. Te same nawilżające składniki znajdziemy w kemowym tonerze Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser - Opakowanie  

Cała kolekcja Cream Skin bazuje na dwóch kolorach - białym i niebieskim. Charakterystyczne papierowe opakowanie skrywa plastikową tubę, która pomieści 200ml mleczka. Osobno w opakowaniu znajdziemy pompkę.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser - Tekstura i zapach  

Tekstura produktu jest kremowa i ma przyjemny, delikatny zapach. Zgaduje, że Laneige nie dodało w tej serii substancji zapachowych, ale zaraz do tego przejdziemy.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser - Skład  

Water/ Aqua/ Eau, Hydrogenated Polyisobutene, Triethylhexanoin, Dipropylene Glycol, Isododecane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Distearate, 1,2-Hexanediol, C12-14 Pareth-12, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Glyceryl Stearate Citrate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Xanthan Gum, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Propanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-10 Stearate, Glycerin, Inulin Lauryl Carbamate, Tocopherol

Woda (Aqua) ukryta w kosmetyce również pod nazwami Aqua i Eau to rozpuszczalnik. Często jest jej najwięcej w całym produkcie. Woda w kosmetykach musi być oczyszczona i demineralizowana. Uwodorniony poliizobuten (Hydrogenated Polyisobutene) jest podobny do skwalanu, ludzie używają go jako substytut, ale mimo wszystko jest to substancja syntetyczna, która sprawia, że cera wydaje się gładka. Triethylhexanoin to trójgliceryd i emollient, głównie używany w produktach do pielęgnacji włosów. Glikol dipropylenowy (Dipropylene Glycol) jest rozpuszczalnikiem. Izododekan (Isododecane) to lekki emollient, głównie używany do pielęgnacji włosów. Trigliceryd kaprylowo-kaprynowy (Caprylic/​Capric Triglyceride) pozyskiwany jest z oleju kokosowego i gliceryny. Substancja ta to świetny emolilent, który często możemy zauważyć w produktach, ponieważ tworzy warstwę okluzyjną na skórze, która chroni cerę przed odwodnieniem. Ma również wpływ na aplikację produktu - ułatwia ją. Może przyczyniać się do pojawienia się zmian trądzikowych na cerzę, jednak wrażliwość na trigliceryd kaprylowo-kaprynowy jest osobista - nie każdy zareaguje na ten składnik tak samo. Ester kwasu stearynowego i trójpoliglicerolu (Polyglyceryl-3 Distearate) to emulgator. 1,2-Hexanediol to syntetyczny rozpuszczalnik o właściwościach konserwujących. Broni produkty przed rozwoje mikroorganizmów, poprawia działanie innych konserwantów oraz może delikatnie nawilżyć skórę. 1,2-Hexanediol jest delikatny dla skóry. C12-14 Pareth-12 to emulgator i surfaktant, tworzy słabą pianę. Monostearynian gliceryny (Glyceryl Stearate) jest dla mnie problematyczny ponieważ lubi zapychać moją cerę, ale to że mnie zapycha nie znaczy, że zapcha i Ciebie - każda skóra jest inna i każda ma swoje osobiste reakcje na różne substancje w kosmetykach. Stearyloglutaminian sodu (Sodium Stearoyl Glutamate) to emulgator, idealny dla cery wrażliwej. Polyacrylate Crosspolymer-6 to zagęstnik.

Cytrynian stearynianu gliceryny (Glyceryl Stearate Citrate) już sama nazwa sugeruje, że składnik ma związek z gliceryną i kwasem cytrynowym. To emulgator i emollient. Olej jojoba (Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil) to tak naprawdę nie olej a wosk. Jest emollientem, a jego struktura jest podobna do struktury ludzkiego sebum, co sprawia, że składnik ten jest idealny dla cery. Olejek z rzeżuchy łąkowej (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil) jest bardzo ciekawym składnikiem, o którym pewnie słyszycie pierwszy raz. Olejek ten w 95%-98% składa się z długich łańcuchów kwasów tłuszczowych, które zawierają po 20 lub 22 atomy węgla. Co to dla nas oznacza? Że właśnie ten emollient jest bardzo stabilny, jest źródłem witaminy A i E. Guma ksantanowa (Xanthan Gum) jest zagęstnikiem i substancją stabilizującą, którą znajdziemy w kosmetykach, ale i żywności. Kwas cytrynowy (Citric Acid) to alfa-hydroksykwas, który złuszcza delikatnie naskórek, ale w kosmetyce częściej wykorzystywany jest jako substancja bufforująca. Glikol kaprylowy. (Caprylyl Glycol) to nawilżający, tłusty emollient, który pozostawia delikatny film na skórze. Może pomóc w walce z mikroorganizmami w produktach. Etyloheksylogliceryna (Ethylhexylglycerin) to konswerant, ma lekkie działanie nawilżające i antymikrobowe. Sól dwusodowa kwasu wersenowego (Disodium EDTA) neutralizuje jony metali w produktach, dzięki czemu produkty nie zmieniają swojej formy.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser

Propanediol zwany jest też roślinnym glikolem, uważany za alternatywę dla propylenu glikolowego. Propanediol stosowany jest jako rozpuszczalnik z dodatkowymi właściwościami nawilżającymi. Poprawia sensoryczne właściwości produktu i poprawia efektywność substancji aktywnych. Ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract) jest antyoksydantem o ogromnej popularności i użyteczności. Można używać go jako substancji nawilżającej dla skóry i suchej i tłustej, czy nawet przy trądziku ze względu na działanie antybakteryjne. Może masz problemy ze zmarszczkami? To antyoksydant, a więc pomaga w odbudowie zniszczeń spowodowanych przez światło UV (zwłaszcza UVA, które powoduje fotostarzenie skóry) i wolne rodniki tlenowe. Nawet wrażliwa cera doceni ten składnik kosmetyczny. Glikol butylenowy (Butylene Glycol) to substancja, którą znajdziemy w prawie każdym kosmetyku. Jest nie tylko rozpuszczalnikiem - wspomaga przejście w głębsze warstwy skóry składników aktywnych, chroni produkty przed wysychaniem, nawilza skórę i włosy. Działa na cebulki włosa wzmacniając je i chroniąc włosy przed wypadaniem. Monogliceryd kwasu kaprylowego (Glyceryl Caprylate) to tłusty emollient i emulgator. Pochodzi z natury, dlatego Ecocert dopuścił do jego użycia w produktach eko. Polyglyceryl-10 Stearate to emulgator. Gliceryna (Glycerin) zwana jest również glicerolem. Może być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Składnik ten w kosmetyce ceniony jest dla swoich właściwości nawilżających, chroni skórę przed TEWL - przeznaskórkową utratą wody). Gliceryna występuje również w naszej skórze, uważana za NMF (naturalny czynnik nawilżający). Również w pielęgnacji włosów ma ona duże znaczenie. Gliceryna nie wpływa na zapychanie skóry, nie powinna jej podrażniać, a wręcz odwrotnie - chroni przed podrażnieniem. Inulin Lauryl Carbamate jest emulgatorem. Tokoferol (Tocopherol) to antyoksydant, kryjący się również pod nazwą witamina E. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina jest ceniona za swoje działanie - nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi, ale również wpływa na ochronę przed UVB, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry i wzmacnia działanie witaminy C. Przy cerze trądzikowej może być zapychająca (jednak jest to sprawa indywidualna). Mitem jest aby witamina E miała działanie konserwujące czy zmniejszała blizny (wręcz odwrotnie, blizny są bardziej widoczne).

Jak działa kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser  

Zacznijmy od tego, że kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem - samo to, że ta seria pojawiła się w Europie było zaskoczeniem, ale czemu tak późno? W porównaniu do stanów trochę o nas Laneige zapomniało, ale możliwe, że ma to związek z regulacjami w Europie. Produkt sam w sobie jest bardzo ekonomiczny, kupiłam go przez pomyłkę, a czuje, że zostanie ze mną na dłużej. Według Laneige, kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser może potrzebować pomocy produktu do demakijażu przed użyciem Cream Skin Milk Oil jeśli używacie produktów wodoodpornych. A sam produkt ma nie wymagać już kolejnego kroku oczyszczania - przechodzimy po nim do pielęgnacji, mimo to ja nadal używam pianek po Cream Skin Milk Oil. Używam wodoodpornego tuszu - nie wyobrażam sobie życia bez niego po tak długim okresie noszenia maski na twarzy i niestety Cream Skin Milk Oil nie wystarczy jeśli chcecie powalczyć z wodoodpornym tuszem od Misshy, za to bazy oparte na silikonach dla tego produktu nie powinny być wyzwaniem. Zapach produktu jest delikatny, prawie niewyczuwalny, a butelka jest łatwa w użyciu - a raczej jej pompka. Jestem pewna, że nie tylko Laneige nie radzi sobie z wodoodpornym makijażem, mimo to twierdzę, że kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser to ciekawa opcja z całkiem dobrą dostępnością - W Polsce można znaleźć go w sklepach Sephora i w drogeriach na całym świecie.

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer  

Kremowy toner był pierwszym produktem z serii Cream Skin, który zakupiłam, ale i zauważyłam. Znalazłam go na zdjęciu Liah Yoo (tym samym gdzie podejrzałam maskę Laneige Cica Sleeping Mask) i przez dłuższy czas czekał, aż go otworzę. Kiedy w listopadzie 2020 roku zaczęłam używać retinoidów, moja skóra stała się bardzo sucha i wrażliwa na składniki w kosmetykach. Przez lato moja cera stała się nawet bardziej sucha dlatego otworzyłam pierwsze opakowanie kremowego tonera Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer.

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer - Opakowanie  

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer zapakowany jest w białe opakowanie z niebieskim tekstem i logo. Kiedy otworzymy papierowe opakowanie, wewnątrz znajdziemy solidne szklane opakowanie z białą nakrętką.

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer - Tekstura i zapach  

Tekstura tego tonera jest jak woda, ale bardziej zagęszczona czy mętna. Trochę wygląda jak rozwodnione mleko. Zapach jest lekki, ale kremowy.

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer - Skład  

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Stearoyl Glutamate, Inulin Lauryl Carbamate, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Propanediol, Disodium EDTA, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol

Woda (Aqua) ukryta w kosmetyce również pod nazwami Aqua i Eau to rozpuszczalnik. Często jest jej najwięcej w całym produkcie. Woda w kosmetykach musi być oczyszczona i demineralizowana. Glikol butylenowy (Butylene Glycol) to substancja, którą znajdziemy w prawie każdym kosmetyku. Jest nie tylko rozpuszczalnikiem - wspomaga przejście w głębsze warstwy skóry składników aktywnych, chroni produkty przed wysychaniem, nawilza skórę i włosy. Działa na cebulki włosa wzmacniając je i chroniąc włosy przed wypadaniem. Gliceryna występuje również w naszej skórze, uważana za NMF (naturalny czynnik nawilżający). Również w pielęgnacji włosów ma ona duże znaczenie. Gliceryna nie wpływa na zapychanie skóry, nie powinna jej podrażniać, a wręcz odwrotnie - chroni przed podrażnieniem. Olejek z rzeżuchy łąkowej (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil) jest bardzo ciekawym składnikiem, o którym pewnie słyszycie pierwszy raz. Olejek ten w 95%-98% składa się z długich łańcuchów kwasów tłuszczowych, które zawierają po 20 lub 22 atomy węgla. Co to dla nas oznacza? Że właśnie ten emollient jest bardzo stabilny, jest źródłem witaminy A i E. 1,2-Hexanediol to syntetyczny rozpuszczalnik o właściwościach konserwujących. Broni produkty przed rozwoje mikroorganizmów, poprawia działanie innych konserwantów oraz może delikatnie nawilżyć skórę. 1,2-Hexanediol jest delikatny dla skóry. Polyglyceryl-10 Stearate to emulgator. Cytrynian stearynianu gliceryny (Glyceryl Stearate Citrate) już sama nazwa sugeruje, że składnik ma związek z gliceryną i kwasem cytrynowym. To emulgator i emollient. Stearyloglutaminian sodu (Sodium Stearoyl Glutamate) to emulgator, idealny dla cery wrażliwej. Inulin Lauryl Carbamate jest emulgatorem. 

Monogliceryd kwasu kaprylowego (Glyceryl Caprylate) to tłusty emollient i emulgator. Pochodzi z natury, dlatego Ecocert dopuścił do jego użycia w produktach eko. Etyloheksylogliceryna (Ethylhexylglycerin) to konswerant, ma lekkie działanie nawilżające i antymikrobowe. Propanediol zwany jest też roślinnym glikolem, uważany za alternatywę dla propylenu glikolowego. Propanediol stosowany jest jako rozpuszczalnik z dodatkowymi właściwościami nawilżającymi. Poprawia sensoryczne właściwości produktu i poprawia efektywność substancji aktywnych. Sól dwusodowa kwasu wersenowego (Disodium EDTA) neutralizuje jony metali w produktach, dzięki czemu produkty nie zmieniają swojej formy. Ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract) jest antyoksydantem o ogromnej popularności i użyteczności. Można używać go jako substancji nawilżającej dla skóry i suchej i tłustej, czy nawet przy trądziku ze względu na działanie antybakteryjne. Może masz problemy ze zmarszczkami? To antyoksydant, a więc pomaga w odbudowie zniszczeń spowodowanych przez światło UV (zwłaszcza UVA, które powoduje fotostarzenie skóry) i wolne rodniki tlenowe. Nawet wrażliwa cera doceni ten składnik kosmetyczny. Gliceryna występuje również w naszej skórze, uważana za NMF (naturalny czynnik nawilżający). Również w pielęgnacji włosów ma ona duże znaczenie. Tokoferol (Tocopherol) to antyoksydant, kryjący się również pod nazwą witamina E. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina jest ceniona za swoje działanie - nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi, ale również wpływa na ochronę przed UVB, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry i wzmacnia działanie witaminy C. Przy cerze trądzikowej może być zapychająca (jednak jest to sprawa indywidualna). Mitem jest aby witamina E miała działanie konserwujące czy zmniejszała blizny (wręcz odwrotnie, blizny są bardziej widoczne).

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer


Jak działa kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer?  

Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer to niezwykła niespodzianka. Idea jaka towarzyszyła stworzeniu kremowemu toneru Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer jest wielka, ale czy jest sens zmieniać cokolwiek w produkcie, który wad nie ma? Kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer to jeden z bestsellerów marki i dobrze to rozumiem, bo ten toner to produkt, który towarzyszyć będzie mi (i Tobie jeśli się na niego zdecydujesz) przez dłuższy czas. Produkt jest bardzo delikatny nawet jak dla mojej cery, która lubi sobie ostatnio podramatyzować. Jasne, cena Laneige Cream Skin Refiner nie jest najniższa, ale produkt jest ekonomiczny. Dla wielu osób ten toner to wszystko co potrzebne do zbalansowania poziomu nawilżenia w skórze. Muszę przyznać, że przez niego czasem pomijam esencję czy nawet ampułkę. Nie mogę powiedzieć, że moja cera przeszła po nim drastyczną zmianę, ale zdecydowanie jest to jeden z lepszych produktów Laneige, które pozostawiły u mnie prawie same pozytywne wrażenia, jedyną jego wadą może być… cena.

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist  

Czy na pewno potrzebujesz mgiełki do twarz? Nie zrozum mnie źle, ale w lato mgiełka potrafi uratować życie, kiedy idę spać lubię się spryskać mgiełką, aby czuć odświeżenie. Podczas dnia pryskam mgiełkę, żeby czuć się trochę lepiej i obniżyć temperaturę skóry, dodatkowo dbam też o nawilżenie skóry, dlatego koniec końców zakupiłam nawilżającą mgiełkę do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist.

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist - Opakowanie  

Opakowanie wpisuje się w estetykę serii - biel i niebieskie akcenty, niestety nie spodziewajmy się szkła w tej wersji produktu, mgiełka ma plastikowe opakowanie.

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist - Tekstura i zapach  

Zapach nawilżającej mgiełki do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist jest podobny do zapachu tonera. Mgiełka jest bardzo lekka, może być użyta na makijaż.

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist - Skład  

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Meadowfoam Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Stearoyl Glutamate, Inulin Lauryl Carbamate, Glyceryl Ricinoleate, Ethylhexylglycerin, Propanediol, Disodium Iodide, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol

Woda (Aqua) ukryta w kosmetyce również pod nazwami Aqua i Eau to rozpuszczalnik. Często jest jej najwięcej w całym produkcie. Woda w kosmetykach musi być oczyszczona i demineralizowana. Glikol butylenowy (Butylene Glycol) to substancja, którą znajdziemy w prawie każdym kosmetyku. Jest nie tylko rozpuszczalnikiem - wspomaga przejście w głębsze warstwy skóry składników aktywnych, chroni produkty przed wysychaniem, nawilza skórę i włosy. Działa na cebulki włosa wzmacniając je i chroniąc włosy przed wypadaniem. Gliceryna występuje również w naszej skórze, uważana za NMF (naturalny czynnik nawilżający). Również w pielęgnacji włosów ma ona duże znaczenie. Gliceryna nie wpływa na zapychanie skóry, nie powinna jej podrażniać, a wręcz odwrotnie - chroni przed podrażnieniem. Olejek z rzeżuchy łąkowej (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil) jest bardzo ciekawym składnikiem, o którym pewnie słyszycie pierwszy raz. Olejek ten w 95%-98% składa się z długich łańcuchów kwasów tłuszczowych, które zawierają po 20 lub 22 atomy węgla. Co to dla nas oznacza? Że właśnie ten emollient jest bardzo stabilny, jest źródłem witaminy A i E. 1,2-Hexanediol to syntetyczny rozpuszczalnik o właściwościach konserwujących. Broni produkty przed rozwoje mikroorganizmów, poprawia działanie innych konserwantów oraz może delikatnie nawilżyć skórę. 1,2-Hexanediol jest delikatny dla skóry. Polyglyceryl-10 Stearate to emulgator. Cytrynian stearynianu gliceryny (Glyceryl Stearate Citrate) już sama nazwa sugeruje, że składnik ma związek z gliceryną i kwasem cytrynowym. To emulgator i emollient. 

Stearyloglutaminian sodu (Sodium Stearoyl Glutamate) to emulgator, idealny dla cery wrażliwej. Inulin Lauryl Carbamate jest emulgatorem. Monogliceryd kwasu rycynolowego (Glyceryl Ricinoleate) jest tłustym emolientem, który lubi kwasowe pH. Etyloheksylogliceryna (Ethylhexylglycerin) to konswerant, ma lekkie działanie nawilżające i antymikrobowe. Propanediol zwany jest też roślinnym glikolem, uważany za alternatywę dla propylenu glikolowego. Propanediol stosowany jest jako rozpuszczalnik z dodatkowymi właściwościami nawilżającymi. Poprawia sensoryczne właściwości produktu i poprawia efektywność substancji aktywnych. Ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract) jest antyoksydantem o ogromnej popularności i użyteczności. Można używać go jako substancji nawilżającej dla skóry i suchej i tłustej, czy nawet przy trądziku ze względu na działanie antybakteryjne. Może masz problemy ze zmarszczkami? To antyoksydant, a więc pomaga w odbudowie zniszczeń spowodowanych przez światło UV (zwłaszcza UVA, które powoduje fotostarzenie skóry) i wolne rodniki tlenowe. Nawet wrażliwa cera doceni ten składnik kosmetyczny. Gliceryna występuje również w naszej skórze, uważana za NMF (naturalny czynnik nawilżający). Również w pielęgnacji włosów ma ona duże znaczenie. Tokoferol (Tocopherol) to antyoksydant, kryjący się również pod nazwą witamina E. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina jest ceniona za swoje działanie - nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi, ale również wpływa na ochronę przed UVB, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry i wzmacnia działanie witaminy C. Przy cerze trądzikowej może być zapychająca (jednak jest to sprawa indywidualna). Mitem jest aby witamina E miała działanie konserwujące czy zmniejszała blizny (wręcz odwrotnie, blizny są bardziej widoczne).

Nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?

Jak działa nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist?  

Szczerze, to nawet nie pamiętam kiedy zakupiłam nawilżającą mgiełkę do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist. Jestem pewna, że przypadkiem kupiłam ją będąc na zakupach z przyjaciółką, bo tak chciałam jej spróbować. Cream Skin Pads niestety w Europie się nie pojawiły (miejmy nadzieję, że jeszcze się nie pojawiły i pojawienie się Cream Skin Pads to kwestia czasu). Zazwyczaj myślimy o mgiełkach jako zbędnych produktach, jednak mgiełki potrafią pomóc z przesuszeniem skóry, zwłaszcza kiedy lato jest suche, a zima bardzo wilgotna, wtedy docenia się dodatkowe nawilżenie. Polecam Wam spryskać twarz mgiełką a następnie delikatnie wklepać formułę w skórę, aby mgiełka nie wysychała na skórze - zostawienie mgiełki czy wody na cerze może sprzyjać wysuszeniu naskórka. Ta mgiełka ma bardzo delikatne kropelki, dzięki czemu Laneige Cream Skin Refiner Mist działa świetnie z makijażem.

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser

Gdzie kupić serię Cream Skin?  

Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser, kremowy toner Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer i nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist są dostępne w wielu miejscach na całym świecie. Kremowy żel do oczyszczania twarzy Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser kosztuje 139 zł za 200 ml w Sephorze, w tym samym sklepie 150ml kremowego tonera Laneige Cream Skin Refiner Toner & Moisturizer kosztuje 145 zł, a nawilżająca mgiełka do twarzy Laneige Cream Skin Refiner Mist w formie 75ml kosztuje 105 zł. Jak wyglądają ceny w koreańskich sklepach? Za Laneige Cream Skin Milk Oil Cleanser* zapłacimy około $22 za 200 ml na StyleKorean, w tym samym sklepie Laneige Cream Skin Refiner* kosztuje $19 zł za 150ml - w tej samej cenie kupimy opakowanie 120 ml Laneige Cream Skin Refiner Mist*.

Podsumujmy, Laneige wywarło na mnie pozytywne wrażenie, a co Wy myślicie o serii Cream Skin? Który z produktów to Twój ulubieniec?

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?


Prześlij komentarz

© KHERBLOG.PL - Wszystko o koreańskiej pielęgnacji skóry i włosów. Design by FCD.